Nowość

Zabiegi na laserze Edge-One:

gfx

gfxZ przyjemnością informujemy, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentek, wprowadziłem w gabinecie ginekologicznym Bogusław Marinković możliwość wykonywania ZABIEGÓW LASEROWYCH z zakresu GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ. Zabiegi przeprowadzane są w oparciu o  sprawdzone technologie, zgodnie ze standardami światowymi. Wykonuję je za pomocą najnowszej generacji lasera Edge One TM firmy Jeisys. Podstawowym wskazaniem do zabiegu laserowego jest utrata napięcia ścian pochwy oraz skóry sromu, która jest zjawiskiem powszechnym, nasilającym się wraz z wiekiem oraz liczbą odbytych porodów silami natury. Prowadzi ona niestety do zmniejszenia komfortu podczas współżycia oraz obniżenia satysfakcji z życia seksualnego zarówno dla kobiety, jak i jej partnera. Często zmianom tym towarzyszy suchość i zmiany zanikowe w obrębie pochwy i sromu, które z kolei predysponują do zaburzeń w zakresie flory bakteryjnej, a tym samym do dolegliwości w postaci upławów, świądu i pieczenia w okolicach intymnych. Część pacjentek, u których zmiany poporodowe są bardzo nasilone i dotyczą zaburzeń statyki narządu rodnego, kwalifikuje się do leczenia operacyjnego, ale większość może być leczona za pomocą zabiegu o minimalnej inwazyjności, jakim jest zabieg laserowy. U kobiet z niewielkiego lub średniego stopnia nietrzymaniem moczu wykonuje się również zabieg laseroterapii cewki moczowej. Pomaga on uruchomić procesy naprawcze tkanek w okolicy cewki i w efekcie spowodować zmianę kąta nachylenia cewki moczowej, co w wielu przypadkach może spowodować zmniejszenie objawów nietrzymania moczu.

Wskazania do zabiegów:

z1 zespół luźnej pochwy po porodzie siłami natury

z1 łagodne wysiłkowe nietrzymanie moczu

z1 zmiany atroficzne pochwy u kobiet po menopauzie

z1 utrata elastyczności warg sromowych

z1 przebarwienia okolic intymnych

z1 blizny po nacięciu krocza, po cięciu cesarskim, rozstępy skóry

 

ZABIEG LASEROWEJ REWITALIZACJI POCHWY

PRZEBIEG ZABIEGU:
Do zabiegu kwalifikuje pacjentkę lekarz. Pacjentka powinna mieć ze sobą wynik aktualnego badania cytologicznego. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnej głowicy endowaginalnej wyposażonej w skaner, którą lekarz wprowadza do wnętrza pochwy. Laser działa bezpośrednio na ściany pochwy, powodując liczne precyzyjnie rozmieszczone mikrourazy w śluzówce, co pobudza pochwę do regeneracji i skutkuje powstaniem nowych komórek i gruczołów. Energia lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się i pojawiają się nowe, co wpływa na przebudowę całej śluzówki pochwy. Zabieg  powoduje obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz często redukcję problemu nietrzymania moczu bez konieczności interwencji chirurgicznej.

gfx

ODCZUCIA PODCZAS ZABIEGU:
Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia; trwa około 15 minut. Po około 7 dniach można  rozpocząć współżycie.

EFEKTY ZABIEGU:
Zabieg z wykorzystaniem lasera pomaga przywrócić elastyczność pochwy, zmniejszyć jej rozmiary oraz poprawić nawilżenie. Zwykle do osiągnięcia zamierzonego efektu wystarcza jeden zabieg. Aby jednak rezultat był w pełni zadowalający, pacjentka po konsultacji z lekarzem może  zdecydować się na powtórzenie zabiegu po upływie 4 – 6 tygodni.

gfx

 

REWITALIZACJA WARG SROMOWYCH I KROCZA

Zabiegowi temu mogą poddać się kobiety mające problemy z utratą elastyczności oraz suchością skóry warg sromowych i krocza. Objawy te mogą wystąpić u kobiet w każdym wieku, w następstwie przyjmowania leków lub jako objaw towarzyszący menopauzie, zwłaszcza w przypadku, jeśli kobieta nie stosuje hormonalnej terapii zastępczej. 


ODCZUCIA PODCZAS ZABIEGU:
Zabieg ten wymaga miejscowego znieczulenia. Przed zabiegiem okolica intymna zostanie znieczulona za pomocą specjalnego kremu. Zabieg trwa około 15 minut. Po około 7 dniach można rozpocząć współżycie.

EFEKTY ZABIEGU:
Zabieg z wykorzystaniem lasera pomaga przywrócić elastyczność, a przy okazji często usunąć przebarwienia ze skóry krocza. Zwykle do osiągnięcia zamierzonego efektu wystarcza jeden zabieg. Każdy zabieg jest poprzedzony badaniem ginekologicznym oraz wywiadem lekarskim, dotyczącym między innymi oczekiwań pacjentki oraz przedstawienia korzyści, jakie pacjentka może uzyskać w wyniku przeprowadzenia zabiegu. Poprzedza go podpisanie świadomej zgody przez pacjentkę.

Przeciwwskazania do zabiegów:

z1 choroba nowotworowa

z1 ciąża

z1 miesiączka

z1 stany zapalne dróg rodnych

Film z animacja zabiegu ginekologii estetycznej:


 

JAKO NIELICZNI JESTEŚMY GABINETEM POLECANYM PRZEZ SAMEGO PRODUCENTA !

 

Zabiegi na laserze Monalisa Touch:

http://monalisalaser.pl/

z1 Leczenie  wysiłkowego nietrzymania moczu

z1 Rewitalizacja pochwy i sromu

z1 Odbarwienie warg sromowych

z1 Zabiegi laserowego zmniejszenia warg sromowych

z1 Leczenie kłykcin kończystych i nadżerek

z1 Usuwanie blizn po na cieciu krocza oraz po cieciu cesarskim

z1 Usuwanie rozstępów skórnych

 

 
footer lokalizacja gabinetu w google maps